Dezynfeusz Śląsk

Zamów skuteczne
usuwanie karaluchów z domu

Dezynfeusz Śląsk

Wszyscy nasi specjaliści
poruszają się nieoznakowanym samochodem!

Dezynfeusz Śląsk

Gwarantujemy pełną dyskrecję
oraz satysfakcję

Usuwanie karaluchów

Karaluchy utożsamiane są z brudem i zaniedbanymi mieszkaniami, z wilgocią i specyficznym zapachem środowiska, w którym się zalęgły. Większości osób wystarczy zauważyć jednego tylko osobnika, by podjąć decyzję o długiej batalii, jaką jest zwalczanie karaluchów.

Jednak to, jak pozbyć się karaluchów nie jest wcale łatwą sprawą; wiele osób ma problem z odróżnieniem ich od innych insektów, na przykład prusaków. Od tych owadzich krewnych karaluchy są znacznie większe oraz ciemniejsze, zabarwione na różne odcienie od ciemniej czerwieni do zupełnej czerni. Samiec karalucha posiada w pełni wykształcone skrzydła, a jego samica jedynie ich zalążki, mimo że latać potrafi tylko amerykańska odmiana tych insektów. Trzeba zaznaczyć, że karaluchy są owadami „społecznymi”: lubią grupowo podążać za człowiekiem, którego obecność gwarantuje wyżywienie każdego osobnika; również siedziby ludzkie zapewniają obecność wszystkich czynników, które niezbędne są karaluchom do życia i rozwoju.

Czynnikami tymi są w pierwszej kolejności ciepło, wilgoć i brak światła. Z tego też powodu karaluchy uwielbiają piwnice, ciemne zakamarki zsypów, piony kanalizacyjne, przestrzenie za szafkami w kuchni lub łazience oraz pod panelami i progami. To ich główne miejsce bytowania, które nietrudno rozpoznać: przestrzeń, w której zagnieździły się karaluchy wypełnione są wszystkimi możliwymi dowodami ich obecności, takimi jak ich odchody, martwe osobniki, wylinki i jaja. Karaluchy na ogół ciężko jest „przyłapać”, jeśli ich liczebność nie jest wyjątkowo wysoka. Pierwszymi oznakami ich „towarzystwa” są przede wszystkim ślady pozostawione w żywności, na której insekty te żerują, na przykład ich odchody w mąkach, kaszach czy makaronach.

Tryb życia tych owadów jednym z powodów, dla których usuwanie karaluchów jest wyjątkowo trudnym wyzwaniem. Oprócz tego czynnika należy wziąć pod uwagę tempo, z jakim się one rozmnażają: jedna tylko samica potrafi złożyć jednorazowo tyle jaj, by wylęgło się z nich około kilkudziesięciu osobników.

W przypadku walki z karaluchami najważniejsze jest zapobieganie, czyli utrzymanie w czystości całego mieszkania, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich zakamarków, które mogą posłużyć jako potencjalne miejsce zamieszkania tych insektów. Nie należy nigdzie zostawiać resztek żywności, a kaszę czy mąkę powinno się trzymać w odpowiednio zabezpieczonych pojemnikach. Żywność, na której żerowały karaluchy w żadnym przypadku nie może być spożywana, gdyż karaluchy oraz ich odchody są źródłem wielu poważnych chorób, takich jak dur brzuszny czy czerwonka.

W sklepach dostępnych jest wiele środków owadobójczych, które mają na celu zwalczanie karaluchów, wliczając różnego rodzaju środki chemiczne (żele czy spraye) oraz pułapki lepowe. Znanych jest również wiele domowych metod usuwania karaluchów, jednak w znacznej mierze opierają się one na wabieniu i wyłapywaniu pojedynczych osobników; jeśli nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z obecnością karaluchów w mieszkaniu, należy zwrócić się do firmy zajmującej się dezynsekcją, której specjaliści wykorzystujący profesjonalne środki owadobójcze, w sposób bezpieczny dla mieszkańców rozwiążą trapiący nas problem. Ich usługi stanowią gwarancję, że problem zostanie kompleksowo rozwiązany – głównie dzięki doświadczeniu, które cechuje wezwanych do mieszkania specjalistów, i które pozwala im na wykorzystanie swojej dotychczasowej wiedzy w sposób dający ich pomocy znaczą przewagę nad wszelkimi metodami domowymi.

Opinie

Wielokrotnie współpracowaliśmy ze specjalistami z sieci Dezynfeusz w zakresie dezynfekcji oraz dezynsekcji. Ich usługi są nam czasem niezbędne dla uzupełnienia oferowanego przez Tapicare czyszczenia dywanów, czy tapicerek. Wiele razy pomogli nam się uporać z pluskwą domową czy molami w dywanach. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ludzi z tej firmy.

Piotr
Specjalista ds czyszczenia i renowacji, Tapicare

Opinie

Prawdopodobnie każdy zakład tapicerski prędzej czy później dostanie od klienta zamieszkałą przez jakieś robaki kanapę… Żeby skutecznie się z nimi uporać trzeba działać szybko. Korzystając z okazji – bardzo dziękuję Wam za każdą ekspresową interwencję w naszym zakładzie. Dzięki Wam nigdy ani pluskwy, ani mole nie zalęgły się w naszym lokalu, a co najważniejsze – nie przeszły na meble innych klientów.

Mariusz
Właściciel, Tapicer Zabrze

Opinie

Specjaliści przyjechali szybko. Pełen profesjonalizm, widać było, że znają się na swojej pracy. Najważniejsze jednak, że skutecznie rozwiązali mój problem z prusakami, a sąsiedzi nigdy się nie dowiedzieli, że go miałem.

Marek

Gwarantujemy 100% skuteczności naszych zabiegów.

Zapewniamy bezpieczeństwo dla mieszkańców i zwierząt domowych!

Darmowy dojazd do klienta na terenie całego Śląska!

Zadzwoń teraz: 514-583-200 i zlikwiduj błyskawicznie Twój problem!

Dlaczego my?

Skuteczność

Najważniejsze to szybko i trwale rozwiązać problem. Dlatego stosujemy tylko nowoczesne i profesjonalne metody!

Dyskrecja

Nie wszyscy muszą wiedzieć, jaki masz problem. Nasz nieoznakowany samochód i zwyczajny strój zagwarantują Ci pełną dyskrecję!

Oszczędność

Możesz kupować w nieskończoność środki owadobójcze. Możesz też od razu wezwać nas i zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy! Klienci to potwierdzają!

Zadzwoń do nas!

Bezpieczeństwo

Nasze rozwiązania są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nikt, oprócz niechcianych szkodników, na pewno na tym nie ucierpi!

Szybkość

Nigdy nie pozwalamy na siebie długo czekać. To dla nas nie do pomyślenia, aby zwlekać z interwencją w domu, gdzie właśnie pojawiły się szkodniki!

Kultura

Nasi pracownicy to osoby z imponującym wykształceniem i wysoką kulturą osobistą. Nie oceniają i rozwiązują przykre problemy bez zbędnych komentarzy!

Teren działania

Nasi specjaliści dojeżdżają za darmo na wszystkie usługi do klientów z całego woj. śląskiego i części małopolskiego.

Obsługiwane miasta na Śląsku to m.in.:

Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Radzionków, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Strumień, Świętochłowice, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec. 

Pracujemy również w części Małopolski, tj okolice miast: Kraków, Olkusz, Oświęcim, Sławków, Chrzanów i Trzebinia.

Kontakt

Dezynfeusz Śląsk

Od lat specjalizujemy się w usługach DDD – dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji, a także fumigacji i dezodoryzacji. Wiemy, czym jest profesjonalne usuwanie szczurów i myszy, karaluchów, pluskiew, os i szerszeni; odkażamy skutecznie, bezpowrotnie usuwamy drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań chemicznych i fizycznych, każde zlecenie traktujemy indywidualnie, gwarantując rzetelność i profesjonalizm działania.

Działamy na terenie całego województwa śląskiego, oferując swoje usługi nie tylko osobom prywatnym, ale także szpitalom i placówkom medycznym, szkołom, przedszkolom i żłobkom, hotelom i obiektom gastronomicznym, zakładom przetwórstwa spożywczego i magazynom, a także każdemu, kto poszukuje firmy oferującej profesjonalne usługi DDD.

Dane kontaktowe

Dezynfeusz Śląsk
ul. Bankowa 14
40-007 Katowice

Formularz kontaktowy

10 + 5 =