Dezynfeusz Śląsk

Zamów skuteczne
usuwanie gniazda os

Dezynfeusz Śląsk

Wszyscy nasi specjaliści
poruszają się nieoznakowanym samochodem!

Dezynfeusz Śląsk

Gwarantujemy pełną dyskrecję
oraz satysfakcję

Usuwanie gniazda os

Pojawienie się charakterystycznego, kulistego gniazda dla większości osób jest znakiem dostatecznie wymownym – w budynku zalęgły się osy. To sytuacja, która nie bez powodu budzi niepokój i lęk połączone z determinacją, by szybko dowiedzieć się, jak usunąć gniazdo os i bezzwłocznie podjąć kroki w tym kierunku. Usuwanie os to wbrew pozorom trudne zadanie.

Gatunek pospolity osy jest powszechnie widywany zarówno w rejonach wiejskich, jak i miejskich od kwietnia do października. W przeciwieństwie do pszczół, osy nie zbierają nektaru kwiatowego i nie wytwarzają miodu. W odróżnieniu od swoich kuzynów, osy w wyniku użądlenia nie tracą żądła, co też przekłada się na ich większą agresję zachowania i większą skłonność do ataku, nawet jeśli powszechnie uważa się, że za tą agresją najczęściej stoi działanie człowieka. Szczególnie niebezpiecznymi czyni te owady fakt, iż każde użądlenie przez osobnika wiąże się z uwolnieniem substancji wyczuwalnej dla innych os, która działa jak zachęta do ataku. Osy w nocy wykazują obniżoną aktywność, przez co można je zauważyć głównie w ciągu dnia.

Gdy na naszej posesji coraz częściej pojawiają się osy, to niemal pewne, że gdzieś w pobliżu zadomowiły się na dobre. Zatem jak upewnić się i znaleźć gniazdo os? Gniazda os najczęściej utożsamiamy ze wspomnianą już wcześniej kulistą formacją szarego koloru, zlokalizowaną w zadaszonej przestrzeni, pod okapami lub na strychach. Trzeba jednak pamiętać, że często zdarza się, iż te owady budują gniazda również na poziomie gruntu, przez co trudniej je znaleźć, a usuwanie gniazda os powstałego w ten sposób nie jest zadaniem łatwym.

Pierwszy rodzaj gniazda swój wygląd oraz kształt zawdzięcza materiałowi, z którego jest zrobiony. Osy-robotnice konstruują je poprzez wykorzystywanie masy strukturalnie podobnej do papieru: najpierw przeżuwają one drewno pozyskane z powierzchni gałęzi i kory drzewnej, a następnie mieszają je ze śliną, tworząc materiał budowlany. Powstały tak kulisty kształt posiada wewnątrz plastry lęgowe, w których królowa składa jaja. Wejście jest na tyle małe, by tylko jeden owad na raz mógł opuścić gniazdo lub dostać się do jego wnętrza.

Gniazda naziemne os najczęściej powstają w wyniku zajęcia przez owady nor małych gryzoni. W ich wnętrzu również znajdują się plastry lęgowe, jednak usuwanie naziemnego gniazda os jest znacznie bardziej skomplikowane ze względu na sieć podziemnych korytarzy, których drążeniem zajmują się robotnice. Nie wiedząc, jak usunąć gniazdo os znajdujące się w ziemi, wiele osób ucieka się do popularnej metody zalewania go wrzącą wodą. Sposób ten jednak jest o tyle nieskuteczny, że wrzątek nie dociera do wszystkich korytarzy, przez co większość gniazda pozostaje nienaruszona.

Przy pojawiającej się coraz większej ilości owadów, na pewno zastanawiałeś się jak samemu usunąć gniazdo os. Nie jest to jednak dobry pomysł. Usuwanie gniazda os przez osoby bez odpowiedniej wiedzy jest bardzo niebezpieczne. Czego zatem nie lubią osy? W walce z tymi owadami pomagają profesjonalne środki i fachowa wiedza – to jedyny, skuteczny sposób na osy. Nie trać czasu na zastanawianie się jak zabić osy, jedno jest pewne – bez fachowej pomocy się to nie uda.

Zwalczanie os jest procesem, który wymaga wezwania specjalistycznej firmy. Niestety, straż pożarna, do której najczęściej zwracają się osoby borykające z tym problemem, nie pomoże w jego rozwiązaniu, gdyż w zakresie jej obowiązków leży usuwanie gniazda os jedynie w miejscach publicznych. Likwidacja gniazd os to zadanie dla doświadczonych fachowców z branży DDD. Specjaliści z Dezynfeusza wiedzą jak skutecznie odstraszyć osy. Najskuteczniejszą metodą w walce z osami jest dezynsekcja. Specjalistyczne preparaty doskonale radzą sobie z likwidacją os.

Oferujemy pomoc w rozwiązaniu problemu związanego z obecnością os zarówno w budynkach publicznych, jak i na prywatnych posesjach. Nasi specjaliści to osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i wiedzę na temat tego, jak zlikwidować gniazdo os tak, by owady nie powróciły na miejsce ponownie i nie zagrażały już mieszkańcom i użytkownikom budynku. Wiemy, co odstrasza osy, dzięki czemu ekspresowo rozwiążemy Twój problem. Wyposażeni w odpowiedni sprzęt oraz środki, a także posiadając wieloletnie doświadczenie, oferujemy skuteczne, bezpieczne i trwałe usuwanie gniazda os zarówno na ziemi, jak i w budynkach.

Opinie

Wielokrotnie współpracowaliśmy ze specjalistami z sieci Dezynfeusz w zakresie dezynfekcji oraz dezynsekcji. Ich usługi są nam czasem niezbędne dla uzupełnienia oferowanego przez Tapicare czyszczenia dywanów, czy tapicerek. Wiele razy pomogli nam się uporać z pluskwą domową czy molami w dywanach. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ludzi z tej firmy.

Piotr
Specjalista ds czyszczenia i renowacji, Tapicare

Opinie

Prawdopodobnie każdy zakład tapicerski prędzej czy później dostanie od klienta zamieszkałą przez jakieś robaki kanapę… Żeby skutecznie się z nimi uporać trzeba działać szybko. Korzystając z okazji – bardzo dziękuję Wam za każdą ekspresową interwencję w naszym zakładzie. Dzięki Wam nigdy ani pluskwy, ani mole nie zalęgły się w naszym lokalu, a co najważniejsze – nie przeszły na meble innych klientów.

Mariusz
Właściciel, Tapicer Zabrze

Opinie

Specjaliści przyjechali szybko. Pełen profesjonalizm, widać było, że znają się na swojej pracy. Najważniejsze jednak, że skutecznie rozwiązali mój problem z prusakami, a sąsiedzi nigdy się nie dowiedzieli, że go miałem.

Marek

  • Gwarantujemy 100% skuteczności naszych zabiegów.
  • Zapewniamy bezpieczeństwo dla mieszkańców i zwierząt domowych!
  • Darmowy dojazd do klienta na terenie całego Śląska!

573-580-789

Zadzwoń teraz i zlikwiduj błyskawicznie Twój problem!

Dlaczego my?

Skuteczność

Najważniejsze to szybko i trwale rozwiązać problem. Dlatego stosujemy tylko nowoczesne i profesjonalne metody!

Dyskrecja

Nie wszyscy muszą wiedzieć, jaki masz problem. Nasz nieoznakowany samochód i zwyczajny strój zagwarantują Ci pełną dyskrecję!

Oszczędność

Możesz kupować w nieskończoność środki owadobójcze. Możesz też od razu wezwać nas i zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy! Klienci to potwierdzają!

Zadzwoń do nas!

Bezpieczeństwo

Nasze rozwiązania są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nikt, oprócz niechcianych szkodników, na pewno na tym nie ucierpi!

Szybkość

Nigdy nie pozwalamy na siebie długo czekać. To dla nas nie do pomyślenia, aby zwlekać z interwencją w domu, gdzie właśnie pojawiły się szkodniki!

Kultura

Nasi pracownicy to osoby z imponującym wykształceniem i wysoką kulturą osobistą. Nie oceniają i rozwiązują przykre problemy bez zbędnych komentarzy!

Teren działania

Nasi specjaliści dojeżdżają za darmo na wszystkie usługi do klientów z całego woj. śląskiego i części małopolskiego.

Obsługiwane miasta na Śląsku to m.in.:

Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Radzionków, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Strumień, Świętochłowice, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec. 

Pracujemy również w części Małopolski, tj okolice miast: Kraków, Olkusz, Oświęcim, Sławków, Chrzanów i Trzebinia.

Kontakt

Dezynfeusz Śląsk

Od lat specjalizujemy się w usługach DDD – dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji, a także fumigacji i dezodoryzacji. Wiemy, czym jest profesjonalne usuwanie szczurów i myszy, karaluchów, pluskiew, os i szerszeni; odkażamy skutecznie, bezpowrotnie usuwamy drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań chemicznych i fizycznych, każde zlecenie traktujemy indywidualnie, gwarantując rzetelność i profesjonalizm działania.

Działamy na terenie całego województwa śląskiego, oferując swoje usługi nie tylko osobom prywatnym, ale także szpitalom i placówkom medycznym, szkołom, przedszkolom i żłobkom, hotelom i obiektom gastronomicznym, zakładom przetwórstwa spożywczego i magazynom, a także każdemu, kto poszukuje firmy oferującej profesjonalne usługi DDD.

Dane kontaktowe

Dezynfeusz Śląsk
ul. Bankowa 14
40-007 Katowice

Formularz kontaktowy

7 + 6 =