Dezynfeusz Śląsk

Zamów skuteczne
zwalczanie rybika cukrowego

Dezynfeusz Śląsk

Wszyscy nasi specjaliści
poruszają się nieoznakowanym samochodem!

Dezynfeusz Śląsk

Gwarantujemy pełną dyskrecję
oraz satysfakcję

Zwalczanie rybika cukrowego

Rybik cukrowy – nazwa tego owada z pewnością budzi zupełnie inne skojarzenia, raczej z okolic akwarium niż pojemnika z mąką. Ci jednak, którym udało się przyłapać rybika u siebie w domu, potwierdzą, że jego imię jest jak najbardziej adekwatne do wyglądu i zachowania owada.

Chociaż nie stanowi on większego zagrożenia gospodarczego lub sanitarnego, rybik cukrowy, szczególnie w liczniejszej gromadzie, nie jest ani lubiany, ani tolerowany przez człowieka. Wielkość tego insekta waha się od centymetra do dwóch, a charakteryzuje go srebrzysty pancerz oraz zwinny sposób poruszania, dające źródło nazewnictwu. Prawdopodobnie owad ten przybył do świata ludzi z jakiegoś tropikalnego miejsca, co może być prawdą, biorąc pod uwagę jego upodobania względem miejsc, które wybiera sobie do życia.

Rybiki cukrowe lubią ciemne i wilgotne pomieszczenia, na przykład łazienki; ze względu na nocny tryb życia, ciężko jest je spotkać w ciągu dnia. Głównym świadectwem ich obecności będą zniszczenia papierowych elementów wyposażenia mieszkania – od tapet do książek. Ulubionym pokarmem rybika cukrowego są wszelkiego rodzaju źródła skrobi oraz polisacharydów, czyli mąka, resztki ze stołu, martwe owady (włączając w to inne rybiki). Zdolność trawienia celulozy sprawia, że owady te nie pogardzą nie tylko papierem, jak wspomniane wcześniej książki czy tapety, ale również klejami pochodzenia organicznego. Nie jest pocieszającym fakt, że rybik bez pożywienia jest w stanie przeżyć nawet rok.

Istnieje wiele sposób na to, jak pozbyć się rybika cukrowego z łazienki czy kuchni. Przede wszystkim należy upewnić się, że warunki panujące w pomieszczeniu nie sprzyjają obecności tych insektów. Ponieważ rybiki lubią ciepło i wilgoć, pierwszym elementem, o który trzeba zadbać, to dobra wentylacja i osuszenie pomieszczenia, jak również uszczelnienie wszelkich szpar, przykładowo w okolicach rur. W okresie jesienno-zimowym naturalnym środkiem na rybiki jest niska temperatura, dlatego przewietrzenie i wychłodzenie mieszkania pomoże je wypędzić. Obowiązkowym punktem w zwalczaniu rybików jest zamknięcie potencjalnego pokarmu, na przykład mąki, w szczelnych pojemnikach, do których owady nie będą miały dostępu.

Jeśli jednak te naturalne metody zawiodą, wykorzystać można środki chemiczne. Pomocą służyć będą zarówno sklepy, jak i firmy zajmujące się dezynsekcją, które podejmą działania mające na celu zwalczanie rybików cukrowych poprzez wykorzystanie metod dostępnych jedynie dla odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów. Należy pamiętać, że walka środkami chemicznymi z jakimkolwiek rodzajem insektów powinna przebiegać z troską o bezpieczeństwo ludzi i zwierząt domowych – o to właśnie zadbają wezwani przez mieszkańców fachowcy od dezynsekcji.

Wezwanie specjalistów posiada swoje niepodważalne plusy: są to osoby, które problemem rybików cukrowych zajmują się na co dzień, dzięki czemu posiadają nieporównywalnie większe doświadczenie od osoby, która się z tym problemem zmaga. Co więcej, mają oni dostęp do środków owadobójczych, które nie podlegają sprzedaży detalicznej i pozostają poza zasięgiem osób niezwiązanych z branżą dezynsekcji. Można uwierzyć i zaufać wezwanemu specjaliście, że w każdym przypadku będzie on wiedział, jakie kroki podjąć i jakie metody zastosować. Warto rozważyć możliwość kontaktu z firmą zajmującą się zwalczaniem szkodników, jeśli chcemy trwale pozbyć się z domu rybika cukrowego.

Opinie

Wielokrotnie współpracowaliśmy ze specjalistami z sieci Dezynfeusz w zakresie dezynfekcji oraz dezynsekcji. Ich usługi są nam czasem niezbędne dla uzupełnienia oferowanego przez Tapicare czyszczenia dywanów, czy tapicerek. Wiele razy pomogli nam się uporać z pluskwą domową czy molami w dywanach. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ludzi z tej firmy.

Piotr
Specjalista ds czyszczenia i renowacji, Tapicare

Opinie

Prawdopodobnie każdy zakład tapicerski prędzej czy później dostanie od klienta zamieszkałą przez jakieś robaki kanapę… Żeby skutecznie się z nimi uporać trzeba działać szybko. Korzystając z okazji – bardzo dziękuję Wam za każdą ekspresową interwencję w naszym zakładzie. Dzięki Wam nigdy ani pluskwy, ani mole nie zalęgły się w naszym lokalu, a co najważniejsze – nie przeszły na meble innych klientów.

Mariusz
Właściciel, Tapicer Zabrze

Opinie

Specjaliści przyjechali szybko. Pełen profesjonalizm, widać było, że znają się na swojej pracy. Najważniejsze jednak, że skutecznie rozwiązali mój problem z prusakami, a sąsiedzi nigdy się nie dowiedzieli, że go miałem.

Marek

  • Gwarantujemy 100% skuteczności naszych zabiegów.
  • Zapewniamy bezpieczeństwo dla mieszkańców i zwierząt domowych!
  • Darmowy dojazd do klienta na terenie całego Śląska!

573-580-789

Zadzwoń teraz i zlikwiduj błyskawicznie Twój problem!

Dlaczego my?

Skuteczność

Najważniejsze to szybko i trwale rozwiązać problem. Dlatego stosujemy tylko nowoczesne i profesjonalne metody!

Dyskrecja

Nie wszyscy muszą wiedzieć, jaki masz problem. Nasz nieoznakowany samochód i zwyczajny strój zagwarantują Ci pełną dyskrecję!

Oszczędność

Możesz kupować w nieskończoność środki owadobójcze. Możesz też od razu wezwać nas i zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy! Klienci to potwierdzają!

Zadzwoń do nas!

Bezpieczeństwo

Nasze rozwiązania są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nikt, oprócz niechcianych szkodników, na pewno na tym nie ucierpi!

Szybkość

Nigdy nie pozwalamy na siebie długo czekać. To dla nas nie do pomyślenia, aby zwlekać z interwencją w domu, gdzie właśnie pojawiły się szkodniki!

Kultura

Nasi pracownicy to osoby z imponującym wykształceniem i wysoką kulturą osobistą. Nie oceniają i rozwiązują przykre problemy bez zbędnych komentarzy!

Teren działania

Nasi specjaliści dojeżdżają za darmo na wszystkie usługi do klientów z całego woj. śląskiego i części małopolskiego.

Obsługiwane miasta na Śląsku to m.in.:

Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Radzionków, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Strumień, Świętochłowice, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec. 

Pracujemy również w części Małopolski, tj okolice miast: Kraków, Olkusz, Oświęcim, Sławków, Chrzanów i Trzebinia.

Kontakt

Dezynfeusz Śląsk

Od lat specjalizujemy się w usługach DDD – dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji, a także fumigacji i dezodoryzacji. Wiemy, czym jest profesjonalne usuwanie szczurów i myszy, karaluchów, pluskiew, os i szerszeni; odkażamy skutecznie, bezpowrotnie usuwamy drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań chemicznych i fizycznych, każde zlecenie traktujemy indywidualnie, gwarantując rzetelność i profesjonalizm działania.

Działamy na terenie całego województwa śląskiego, oferując swoje usługi nie tylko osobom prywatnym, ale także szpitalom i placówkom medycznym, szkołom, przedszkolom i żłobkom, hotelom i obiektom gastronomicznym, zakładom przetwórstwa spożywczego i magazynom, a także każdemu, kto poszukuje firmy oferującej profesjonalne usługi DDD.

Dane kontaktowe

Dezynfeusz Śląsk
ul. Bankowa 14
40-007 Katowice

Formularz kontaktowy

1 + 15 =