Dezynfeusz Śląsk

Zamów skuteczne
zwalczanie wołka zbożowego

Dezynfeusz Śląsk

Wszyscy nasi specjaliści
poruszają się nieoznakowanym samochodem!

Dezynfeusz Śląsk

Gwarantujemy pełną dyskrecję
oraz satysfakcję

Zwalczanie wołka zbożowego

Problem, jakim jest zwalczanie wołka zbożowego jest tak stary, jak pierwsze składy żywności, które wybudowała ludzkość. To szkodnik kosmopolityczny, czyli obecny we wszystkich częściach świata, a rozprzestrzenieniu się którego wyjątkowo sprzyjał rozwój ogólnoświatowego handlu. Obecnie likwidacja wołka zbożowego z magazynów jest pierwszorzędnym zadaniem wszystkich producentów żywności.

Wołek zbożowy jest owadem z rzędu chrząszczy. Osiąga on zaledwie 5mm długości, a samice są jeszcze mniejsze od samców. Ich rozmiar jest jednym z powodów, dla których zwalczanie wołka zbożowego jest zadaniem tak uciążliwym.

Ulubionym ziarnem wołka zbożowego jest pszenica, jednak szkodnik ten bardzo chętnie zalęga się również w życie, jęczmieniu, owsie, ryżu i kukurydzy. W przypadku, gdy brak jest w pobliżu ziaren zbóż, wołek może żerować na innych produktach pochodzenia zbożowego, zaczynając na kaszach, a także w mące, otrębach, makaronach. Szkodnik ten występuje tylko w zamkniętych warunkach magazynowych, a najbardziej aktywny jest w porach nocnych, jednocześnie wybierając sobie najciemniejsze punkty w magazynie przechowującym zboże.

Zwalczanie wołków zbożowych jest problematyczne ze względu na tryb życia tego insekta; przez większość czasu owad przebywa niewidoczny dla oka człowieka, co znacząco utrudnia jego odnalezienie. Dla rozumienia sposobu, w jaki należy go zwalczać, kluczowe jest poznanie procesu rozmnażania się wołka. Samica składa średnio sto pięćdziesiąt jaj; każde z nich ukryte jest w wydrążonym, pojedynczym nasieniu a następnie zalepione wydzielaną przez szkodnika substancją, która ze względu na swój kolor i konsystencję uniemożliwia odróżnienie uszkodzonego ziarna od reszty zbioru. Po około dziesięciu dniach z jaja wykluwa się larwa, która wciąż żeruje na ziarnie tracącym na skutek działalności wołka około 15% swojej masy oraz wszelką zdatność do celów spożywczych. Dorosłe osobniki rzadko są widywane poza ziarnami, na których żerują, przez co trudno je namierzyć i zwalczyć.

Usuwanie wołka zbożowego z ziaren wymaga specjalistycznych środków, które nie są ogólnodostępne. Celem oczyszczenia ze szkodników ziarna składowanego w magazynach czy silosach, konieczne jest skontaktowanie się z firmą oferującą usługi dezynsekcji. Wyposażeni w odpowiednie środki, pracownicy tej firmy są w stanie oczyścić zboże ze szkodników, jednocześnie nie czyniąc szkody samemu zbożu ani nie wpływając na jego jakość czy właściwości. Popularną metodą walki z wołkiem zbożowym jest metoda fumigacji, która polega na oczyszczaniu zboża substancjami w formie dymu, pary wodnej lub gazu. Jest to metoda, która pozostaje całkowicie neutralna w stosunku do zboża, jednocześnie skutecznie eliminując szkodniki.

Zakłady zajmujące się dystrybucją zboża i produktów od niego pochodzących są szczególnie narażone na obecność szkodnika, jakim jest wołek zbożowy. Należy pamiętać, że nie tylko powoduje on zniszczenia w ziarnie, ale może również powodować reakcje alergiczne u osób z tym ziarnem pracujących. Regularne usuwanie wołka zbożowego z magazynów i silosów z pomocą wyspecjalizowanej w dezynsekcji firmy powinno stanowić niezbędny punkt w handlu ziarnem i pochodzącymi od niego produktami.

Opinie

Wielokrotnie współpracowaliśmy ze specjalistami z sieci Dezynfeusz w zakresie dezynfekcji oraz dezynsekcji. Ich usługi są nam czasem niezbędne dla uzupełnienia oferowanego przez Tapicare czyszczenia dywanów, czy tapicerek. Wiele razy pomogli nam się uporać z pluskwą domową czy molami w dywanach. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ludzi z tej firmy.

Piotr
Specjalista ds czyszczenia i renowacji, Tapicare

Opinie

Prawdopodobnie każdy zakład tapicerski prędzej czy później dostanie od klienta zamieszkałą przez jakieś robaki kanapę… Żeby skutecznie się z nimi uporać trzeba działać szybko. Korzystając z okazji – bardzo dziękuję Wam za każdą ekspresową interwencję w naszym zakładzie. Dzięki Wam nigdy ani pluskwy, ani mole nie zalęgły się w naszym lokalu, a co najważniejsze – nie przeszły na meble innych klientów.

Mariusz
Właściciel, Tapicer Zabrze

Opinie

Specjaliści przyjechali szybko. Pełen profesjonalizm, widać było, że znają się na swojej pracy. Najważniejsze jednak, że skutecznie rozwiązali mój problem z prusakami, a sąsiedzi nigdy się nie dowiedzieli, że go miałem.

Marek

  • Gwarantujemy 100% skuteczności naszych zabiegów.
  • Zapewniamy bezpieczeństwo dla mieszkańców i zwierząt domowych!
  • Darmowy dojazd do klienta na terenie całego Śląska!

573-580-789

Zadzwoń teraz i zlikwiduj błyskawicznie Twój problem!

Dlaczego my?

Skuteczność

Najważniejsze to szybko i trwale rozwiązać problem. Dlatego stosujemy tylko nowoczesne i profesjonalne metody!

Dyskrecja

Nie wszyscy muszą wiedzieć, jaki masz problem. Nasz nieoznakowany samochód i zwyczajny strój zagwarantują Ci pełną dyskrecję!

Oszczędność

Możesz kupować w nieskończoność środki owadobójcze. Możesz też od razu wezwać nas i zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy! Klienci to potwierdzają!

Zadzwoń do nas!

Bezpieczeństwo

Nasze rozwiązania są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nikt, oprócz niechcianych szkodników, na pewno na tym nie ucierpi!

Szybkość

Nigdy nie pozwalamy na siebie długo czekać. To dla nas nie do pomyślenia, aby zwlekać z interwencją w domu, gdzie właśnie pojawiły się szkodniki!

Kultura

Nasi pracownicy to osoby z imponującym wykształceniem i wysoką kulturą osobistą. Nie oceniają i rozwiązują przykre problemy bez zbędnych komentarzy!

Teren działania

Nasi specjaliści dojeżdżają za darmo na wszystkie usługi do klientów z całego woj. śląskiego i części małopolskiego.

Obsługiwane miasta na Śląsku to m.in.:

Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Radzionków, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Strumień, Świętochłowice, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec. 

Pracujemy również w części Małopolski, tj okolice miast: Kraków, Olkusz, Oświęcim, Sławków, Chrzanów i Trzebinia.

Kontakt

Dezynfeusz Śląsk

Od lat specjalizujemy się w usługach DDD – dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji, a także fumigacji i dezodoryzacji. Wiemy, czym jest profesjonalne usuwanie szczurów i myszy, karaluchów, pluskiew, os i szerszeni; odkażamy skutecznie, bezpowrotnie usuwamy drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań chemicznych i fizycznych, każde zlecenie traktujemy indywidualnie, gwarantując rzetelność i profesjonalizm działania.

Działamy na terenie całego województwa śląskiego, oferując swoje usługi nie tylko osobom prywatnym, ale także szpitalom i placówkom medycznym, szkołom, przedszkolom i żłobkom, hotelom i obiektom gastronomicznym, zakładom przetwórstwa spożywczego i magazynom, a także każdemu, kto poszukuje firmy oferującej profesjonalne usługi DDD.

Dane kontaktowe

Dezynfeusz Śląsk
ul. Bankowa 14
40-007 Katowice

Formularz kontaktowy

9 + 1 =