Mamy sposób na nornice

Zamów skuteczne
zwalczanie nornic

Likwidacja nornic

Wszyscy nasi specjaliści
poruszają się nieoznakowanym samochodem!

Dezynfeusz Śląsk

Gwarantujemy pełną dyskrecję
oraz satysfakcję

Zwalczanie nornic

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak wielkie szkody w ogrodzie może wyrządzić mysz. Na ogół wszelkiego rodzaju zniszczenia poza murami domu utożsamiamy z kretami, ptakami pustoszącymi drzewa owocowe oraz pasożytami niszczącymi kwiaty i liście. Okazuje się jednak, że za wszystkie te zniszczenia odpowiedzialne może być jedno zwierzę, w dodatku bardzo małe – nornica.

Występująca na terenie całej Polski nornica ruda jest gryzoniem średniej wielkości o tułowiu długości około dziesięciu centymetrów i słabo owłosionym, dwubarwnym ogonie. Nornica posiada rudawe zabarwienie futra na grzbiecie, a boki jej ciała mają kolor szary. Zwierzę to posiada duże oczy i jeszcze większe uszy; jest na tyle zwinna, by bez problemu poruszać się zarówno w podziemnych korytarzach, jak i między gałęziami drzew.

Nornica jest zwierzęciem, które zadowoli się większością pożywienia, jakie może znaleźć w ogrodzie lub na działce; zjada zarówno liście, zioła, pąki, korę, nasiona i owoce, jak i bezkręgowce, owady oraz larwy. Jednym z powodów, dla którego nornice uważa się za szkodniki, jest właśnie ich sposób odżywiania: potrafią one zniszczyć korę pokrywającą drzewo, poprzegryzać korzenie i łodygi roślin, odkopać i nadgryźć cebule kwiatów. Z drugiej strony, pierwszym i najbardziej widocznym sygnałem świadczącym o obecności nornic w ogrodzie są zniszczenia trawnika. Chociaż nie zostawiają one po sobie kopców, tak jak to robią krety, nornice potrafią wydrążyć ciągnącą się przez cały ogród sieć podziemnych korytarzy, które niejednokrotnie zapadają się, powodując powstanie na trawniku prawdziwych kraterów.

Likwidacja nornic

Zwalczanie nornic jest zadaniem trudnym ze względu na fakt, że są to zwierzęta wyjątkowo płochliwe, o wyostrzonym słuchu i bardzo zwinne. Rzadkością jest zobaczyć nornicę w ciągu dnia, gdyż zwierzęta te aktywne są dopiero po zmierzchu. A więc jak zwalczać nornice w ogrodzie, na działce i nie tylko?

Jedną z metod, do której uciekają się ogrodnicy, którzy nie wiedzą, jak pozbyć się nornic z ich działki czy ogrodu, jest wezwanie specjalistycznej firmy świadczącej usługi deratyzacji. Na ogół jest to metoda najskuteczniejsza, ponieważ specjaliści przysłani, by rozprawić się z nornicami, posiadają niezbędne doświadczenie, a także najbardziej skuteczne narzędzia i środki na nornice, dzięki którym są w stanie ocalić ogród przed dalszymi zniszczeniami.

Specjaliści wiedzą jak wytępić nornice, co pozwoli znacznie ograniczyć powodowane przez nie straty. Kontakt z fachowcem często okazuje się ratunkiem dla tych, którzy nie wiedzą, jak podjąć nierówną walkę z nornicą, lub dotychczas ją przegrywali. Wezwana do ogrodu lub na działkę osoba powiązana z firmą deratyzacyjną będzie wiedziała, jak wytropić oraz jak zlikwidować nornice. Taka zewnętrzna pomoc z pewnością stanowić będzie odciążenie dla zmęczonych zastawianiem pułapek ogrodników, a jednocześnie zagwarantuje całkowite rozwiązanie problemu. Jeśli nie masz już pomysłów jak zwalczyć nornice – profesjonalna firma jest najlepszym rozwiązaniem.

Tym jednak, którzy niechętni są angażować osoby trzecie w sprawy swojego ogrodu czy działki, pozostają domowe metody walki z nornicami. Mogą wybrać oni między pułapkami, które wyłapią szkodniki zamieszkujące teren i odstraszaczami dźwiękowymi, dostępnymi w sklepach; inną metodą jest zatykanie u wejścia do nory gryzonia roślin, których zapach jest dla niego odstraszający: czosnku, tui, wilczomlecza, czarnego bzu. Warto również hodować te rośliny u siebie w ogrodzie. Zwalczanie nornic może również odbywać się poprzez wspieranie ich naturalnych wrogów, to jest kota, psa (takiego jak jamnik lub terrier) oraz drapieżnych ptaków czy odpowiednie trucizny. Najlepsze efekty da oczywiście połączenie wszystkich metod. Bez względu jednak na środki, które obierzemy, by zwalczać nornice, należy się upewnić, że zagwarantują one skuteczną likwidację problemu, tak, aby usuwanie nornic nie przeistoczyło się w wielomiesięczną batalię o ogród lub działkę. Warto mieć jednak na uwadze, że osoba mająca doświadczenie w branży DDD, wie jak zwalczyć nornice, żeby nie powróciły.

Dezynfeusz to grono specjalistów, którzy wiedzą jak wytępić nornice. Współpraca z nami to nie tylko gwarancja usunięcia szkodników, ale także oszczędność czasu. Deratyzacja to usługa, która w ekspresowym tempie zlikwiduje wszystkie nornice. Specjalistyczne środki bez problemu poradzą sobie z usunięciem nornic na działce lub w ogrodzie. Tysiące zadowolonych Klientów przekonało się o skuteczności naszych usług. Zadaj o swój komfort i zdecyduj się na współpracę z fachowcami.

 

Opinie

Wielokrotnie współpracowaliśmy ze specjalistami z sieci Dezynfeusz w zakresie dezynfekcji oraz dezynsekcji. Ich usługi są nam czasem niezbędne dla uzupełnienia oferowanego przez Tapicare czyszczenia dywanów, czy tapicerek. Wiele razy pomogli nam się uporać z pluskwą domową czy molami w dywanach. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ludzi z tej firmy.

Piotr
Specjalista ds czyszczenia i renowacji, Tapicare

Opinie

Prawdopodobnie każdy zakład tapicerski prędzej czy później dostanie od klienta zamieszkałą przez jakieś robaki kanapę… Żeby skutecznie się z nimi uporać trzeba działać szybko. Korzystając z okazji – bardzo dziękuję Wam za każdą ekspresową interwencję w naszym zakładzie. Dzięki Wam nigdy ani pluskwy, ani mole nie zalęgły się w naszym lokalu, a co najważniejsze – nie przeszły na meble innych klientów.

Mariusz
Właściciel, Tapicer Zabrze

Opinie

Specjaliści przyjechali szybko. Pełen profesjonalizm, widać było, że znają się na swojej pracy. Najważniejsze jednak, że skutecznie rozwiązali mój problem z prusakami, a sąsiedzi nigdy się nie dowiedzieli, że go miałem.

Marek

Gwarantujemy 100% skuteczności naszych zabiegów.

Zapewniamy bezpieczeństwo dla mieszkańców i zwierząt domowych!

Darmowy dojazd do klienta na terenie całego Śląska!

Zadzwoń teraz: 514-583-200 i zlikwiduj błyskawicznie Twój problem!

Dlaczego my?

Skuteczność

Najważniejsze to szybko i trwale rozwiązać problem. Dlatego stosujemy tylko nowoczesne i profesjonalne metody!

Dyskrecja

Nie wszyscy muszą wiedzieć, jaki masz problem. Nasz nieoznakowany samochód i zwyczajny strój zagwarantują Ci pełną dyskrecję!

Oszczędność

Możesz kupować w nieskończoność środki owadobójcze. Możesz też od razu wezwać nas i zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy! Klienci to potwierdzają!

Zadzwoń do nas!

Bezpieczeństwo

Nasze rozwiązania są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nikt, oprócz niechcianych szkodników, na pewno na tym nie ucierpi!

Szybkość

Nigdy nie pozwalamy na siebie długo czekać. To dla nas nie do pomyślenia, aby zwlekać z interwencją w domu, gdzie właśnie pojawiły się szkodniki!

Kultura

Nasi pracownicy to osoby z imponującym wykształceniem i wysoką kulturą osobistą. Nie oceniają i rozwiązują przykre problemy bez zbędnych komentarzy!

Teren działania

Nasi specjaliści dojeżdżają za darmo na wszystkie usługi do klientów z całego woj. śląskiego i części małopolskiego.

Obsługiwane miasta na Śląsku to m.in.:

Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Radzionków, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Strumień, Świętochłowice, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec. 

Pracujemy również w części Małopolski, tj okolice miast: Kraków, Olkusz, Oświęcim, Sławków, Chrzanów i Trzebinia.

Kontakt

Dezynfeusz Śląsk

Od lat specjalizujemy się w usługach DDD – dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji, a także fumigacji i dezodoryzacji. Wiemy, czym jest profesjonalne usuwanie szczurów i myszy, karaluchów, pluskiew, os i szerszeni; odkażamy skutecznie, bezpowrotnie usuwamy drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań chemicznych i fizycznych, każde zlecenie traktujemy indywidualnie, gwarantując rzetelność i profesjonalizm działania.

Działamy na terenie całego województwa śląskiego, oferując swoje usługi nie tylko osobom prywatnym, ale także szpitalom i placówkom medycznym, szkołom, przedszkolom i żłobkom, hotelom i obiektom gastronomicznym, zakładom przetwórstwa spożywczego i magazynom, a także każdemu, kto poszukuje firmy oferującej profesjonalne usługi DDD.

Dane kontaktowe

Dezynfeusz Śląsk
ul. Bankowa 14
40-007 Katowice

Formularz kontaktowy

11 + 4 =