Dezynfeusz Śląsk

Zamów skuteczne
usuwanie pluskiew z domu

Dezynfeusz Śląsk

Wszyscy nasi specjaliści
poruszają się nieoznakowanym samochodem!

Dezynfeusz Śląsk

Gwarantujemy pełną dyskrecję
oraz satysfakcję

Co zrobić, gdy pluskwy są z hotelu

Wakacyjna podróż lub weekendowy wyjazd są dla wielu osób sposobem na złapanie oddechu i odpoczęcie od codziennych spraw. Dlatego nieprzewidziane sytuacje bardzo negatywnie wpływają na komfort cieszenia się podróżą, uniemożliwiając odpoczynek. Taką przeszkodą mogą być pluskwy w hotelu. Chociaż wydaje się to mało prawdopodobne, fakty są takie, że w ostatnich latach do incydentów z tymi owadami dochodzi coraz częściej. Aby zminimalizować stres związany z tą sytuacją, warto być świadomym zagrożenia oraz wiedzieć co zrobić, gdy pluskwy są w hotelu.

Jak rozpoznać pluskwę domową?

Aby móc odpowiednio zareagować na insekty w hotelu, należy wiedzieć jak wygląda pluskwa domowa. Jest niepozorna ze względu na swoje rozmiary, osiąga do 7 mm długości, natomiast ma kilka cech, dzięki którym łatwo ją odróżnić od innych owadów. Brunatnoczerwony kolor i zaokrąglone płaskie ciało, sprawiają, że jest podobna do pestki od jabłka. Za dnia trudno ją zauważyć, ponieważ żeruje głównie w nocy. Okolice łóżek, zagłówki, materace, pościel, a nawet meble tapicerowane, to miejsca, w których ukrywają się pluskwy. Warto poświęcić chwilę na sprawdzenie tych obszarów w pokoju hotelowym.

Co świadczy o obecności pluskiew w hotelu?

Najbardziej oczywistym sygnałem, świadczącym o obecności pluskiew domowych w hotelu, jest znalezienie dorosłych osobników. Czasem możesz spotkać również ich jaja, które przypominają kolorem i kształtem ziarna drobnego ryżu. Twoją uwagę powinny przykuć czerwone plamki na pościeli, to może być krew wydobywająca się z rany po ugryzieniu przez owada. Sam ślad ugryzienia przez pluskwę jest jasnym sygnałem, że insekty są w pobliżu. Zaczerwienione i swędzące miejsce przypomina trochę pozostałość po ugryzieniu komara, ale po przyjrzeniu się można na nim zobaczyć, układające się w kształt trójkąta, ślady po ukłuciu.

Przejdź do artykułu: Pogryzły mnie pluskwy w hotelu, co robić i dowiedz się jak postąpić w podobnej sytuacji.

Co zrobić, gdy pluskwy są w hotelu?

Jeśli po przyjeździe do hotelu znalazłeś pluskwy w przydzielonym pokoju lub zauważyłeś, że na Twoim ciele zaczęły się pojawiać ślady wskazujące na ugryzienia pluskiew, jest kilka działań, które możesz wykonać:

  • Udokumentuj sytuację – wykonaj zdjęcia insektów, ich jaj lub śladów po ugryzieniach. Taki materiał dowodowy może okazać się niezwykle przydatny w momencie, gdy hotel nie podejmie odpowiednich działań.
  • Zgłoś sprawę obsłudze – skontaktowanie się z obsługą lub kierownictwem hotelu jest bardzo ważne, ponieważ otwiera drogę do realnych działań. 
  • Poproś o zmianę pokoju – pluskwy w pokoju hotelowym to argument, na podstawie którego możesz prosić o jego zmianę. Pamiętaj, aby przed przeniesieniem rzeczy do nowego pokoju sprawdzić bagaże i upewnić się, że nie ma w nich pluskiew.
  • Zgłoś sprawę do odpowiednich organów – jeśli hotel nie podejmie kroków zmierzających do skutecznej likwidacji pluskiew, zgłoś sprawę do niezależnie działających organów. Jednym z nich jest sanepid, który może przeprowadzić kontrolę w danym miejscu.
  • Zgłoś reklamację lub spróbuj uzyskać odszkodowanie – gdy działania podjęte przez hotel nie będą dla Ciebie satysfakcjonujące możesz zgłosić reklamację lub złożyć wniosek o odszkodowanie. W tym celu przydadzą się zgromadzone wcześniej materiały dowodowe. 

Pamiętaj, aby zachować czujność również po powrocie z wakacji. Pluskwy domowe bardzo często są transportowane w bagażach i na ubraniach podróżujących, dlatego przez następne tygodnie kontroluj swoje mieszkanie. Jeśli pomimo starań insekty pojawią się w mieszkaniu, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami! Eksperci powiedzą Ci więcej o usłudze skutecznego zwalczania pluskiew.

Przejdź do artykułu: Jak nie przywieźć pluskiew z wakacji i poznaj więcej sposobów na ograniczenie ryzyka przywiezienia pluskiew do domu. 

Opinie

Wielokrotnie współpracowaliśmy ze specjalistami z sieci Dezynfeusz w zakresie dezynfekcji oraz dezynsekcji. Ich usługi są nam czasem niezbędne dla uzupełnienia oferowanego przez Tapicare czyszczenia dywanów, czy tapicerek. Wiele razy pomogli nam się uporać z pluskwą domową czy molami w dywanach. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić ludzi z tej firmy.

Piotr
Specjalista ds czyszczenia i renowacji, Tapicare

Opinie

Prawdopodobnie każdy zakład tapicerski prędzej czy później dostanie od klienta zamieszkałą przez jakieś robaki kanapę… Żeby skutecznie się z nimi uporać trzeba działać szybko. Korzystając z okazji – bardzo dziękuję Wam za każdą ekspresową interwencję w naszym zakładzie. Dzięki Wam nigdy ani pluskwy, ani mole nie zalęgły się w naszym lokalu, a co najważniejsze – nie przeszły na meble innych klientów.

Mariusz
Właściciel, Tapicer Zabrze

Opinie

Specjaliści przyjechali szybko. Pełen profesjonalizm, widać było, że znają się na swojej pracy. Najważniejsze jednak, że skutecznie rozwiązali mój problem z prusakami, a sąsiedzi nigdy się nie dowiedzieli, że go miałem.

Marek

  • Gwarantujemy 100% skuteczności naszych zabiegów.
  • Zapewniamy bezpieczeństwo dla mieszkańców i zwierząt domowych!
  • Darmowy dojazd do klienta na terenie całego Śląska!

573-580-789

Zadzwoń teraz i zlikwiduj błyskawicznie Twój problem!

Dlaczego my?

Skuteczność

Najważniejsze to szybko i trwale rozwiązać problem. Dlatego stosujemy tylko nowoczesne i profesjonalne metody!

Dyskrecja

Nie wszyscy muszą wiedzieć, jaki masz problem. Nasz nieoznakowany samochód i zwyczajny strój zagwarantują Ci pełną dyskrecję!

Oszczędność

Możesz kupować w nieskończoność środki owadobójcze. Możesz też od razu wezwać nas i zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy! Klienci to potwierdzają!

Zadzwoń do nas!

Bezpieczeństwo

Nasze rozwiązania są w pełni bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Nikt, oprócz niechcianych szkodników, na pewno na tym nie ucierpi!

Szybkość

Nigdy nie pozwalamy na siebie długo czekać. To dla nas nie do pomyślenia, aby zwlekać z interwencją w domu, gdzie właśnie pojawiły się szkodniki!

Kultura

Nasi pracownicy to osoby z imponującym wykształceniem i wysoką kulturą osobistą. Nie oceniają i rozwiązują przykre problemy bez zbędnych komentarzy!

Teren działania

Nasi specjaliści dojeżdżają za darmo na wszystkie usługi do klientów z całego woj. śląskiego i części małopolskiego.

Obsługiwane miasta na Śląsku to m.in.:

Będzin, Bieruń, Blachownia, Bukowno, Bytom, Chełm Śląski, Chorzów, Chrzanów, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Czeladź, Czerwionka-Leszczyny, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Gliwice, Imielin, Jastrzębie-Zdrój, Jaworzno, Kalety, Katowice, Kłobuck, Knurów, Koniecpol, Koziegłowy, Krzanowice, Krzepice, Kuźnia Raciborska, Lędziny, Libiąż, Lubliniec, Łaziska Górne, Łazy, Miasteczko Śląskie, Mikołów, Myszków, Mysłowice, Ogrodzieniec, Olkusz, Orzesze, Oświęcim, Piekary Śląskie, Pilica, Poręba, Pszczyna, Pszów, Pyskowice, Racibórz, Radlin, Radzionków, Ruda Śląska, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Siewierz, Skoczów, Sławków, Sosnowiec, Sośnicowice, Strumień, Świętochłowice, Sławków, Szczekociny, Szczyrk, Tarnowskie Góry, Toszek, Tychy, Ustroń, Wilamowice, Wisła, Wojkowice, Woźniki, Zabrze, Zawiercie, Żarki, Żory, Żywiec. 

Pracujemy również w części Małopolski, tj okolice miast: Kraków, Olkusz, Oświęcim, Sławków, Chrzanów i Trzebinia.

Kontakt

Dezynfeusz Śląsk

Od lat specjalizujemy się w usługach DDD – dezynfekcji, dezynsekcji, deratyzacji, a także fumigacji i dezodoryzacji. Wiemy, czym jest profesjonalne usuwanie szczurów i myszy, karaluchów, pluskiew, os i szerszeni; odkażamy skutecznie, bezpowrotnie usuwamy drobnoustroje oraz nieprzyjemne zapachy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi rozwiązań chemicznych i fizycznych, każde zlecenie traktujemy indywidualnie, gwarantując rzetelność i profesjonalizm działania.

Działamy na terenie całego województwa śląskiego, oferując swoje usługi nie tylko osobom prywatnym, ale także szpitalom i placówkom medycznym, szkołom, przedszkolom i żłobkom, hotelom i obiektom gastronomicznym, zakładom przetwórstwa spożywczego i magazynom, a także każdemu, kto poszukuje firmy oferującej profesjonalne usługi DDD.

Dane kontaktowe

Dezynfeusz Śląsk
ul. Bankowa 14
40-007 Katowice

Formularz kontaktowy

3 + 8 =